Laten we er een hek omzetten

Gisteren las ik over een aparte homowijk. Voor homo’s, lesbo’s en transgenders, zodat ze rustig kunnen leven. Met een hek erom. Goh, aparte oplossing. Omgekeerde wereld enzo. Als ik zoiets lees stormen de vraagtekens en wat-alsjes bij mij door mijn hoofd.

Ik vraag me bijvoorbeeld af hoe je dan een woning toegewezen krijgt. Moet je ergens een homo-test door? Met vragenlijsten en hersenscans, helemaal theoretisch onderbouwd. Moet je eerdere schade aantonen. Wie weet krijg je wel een soort lidmaatschap. Met een pas. Met een regenboog erop. Met een foto erop waar je wel op mag lachen, want ‘ooooh gays zijn natuurlijk ook altijd zo vrolijk’. En kun je dan ook, als hetero, infiltreren? Wat als er vriendjes van je kinderen willen komen spelen of familie voor de grap eens onaangekondigd langs wil komen? Zou er een avondklok gelden?

Hoe hoog zou dat hek zijn? Zou je er een bom overheen kunnen gooien? En wat zit er dan nog meer binnen dat hek? Bioscopen, ziekenhuizen, supermarkten, scholen, discotheken? Want, misschien dat sommigen onder ons dat nog niet wisten, ook daar zijn homo’s, homo’s en krijgen ze te maken met vervelende situaties in contacten met anderen. En dan lijkt het me juist op het moment dat je thuiskomt, zaak dat je gewoon ff niet aan je anders-zijn herinnerd wordt. Maargoed, ik zeg ook maar wat natuurlijk.. ik doe maar een beetje logisch.

Lijkt me ook makkelijk als je van potenrammen je hobby hebt gemaakt. Zware dag gehad? Ff lekker stoom afblazen in de homowijk. Of met je kinderen langsgaan, wijzen en afkeurende woorden prevelen. Met rotte tomaten gooien. Opties en slachtoffers te over.

Ik kon al niet geloven dat het echt waar zou zijn. Maar tegelijkertijd: we leven in een gekke wereld. We worden bestuurd door imbecielen. En als er geld te maken valt, kan alles. Dus ik waagde er een zoekopdrachtje aan. Gelukkig, het is allemaal nep. Een ‘ludieke actie’ enzo. Die ik niet zo snap hoor, want de mensen die niets tegen homo’s hebben vinden zoiets meteen zot, en de sensatielijders en potenrammers onder ons balen misschien een beetje..maargoed. Het is niet zo. En het komt niet.

OK, drukte om niks dus. En toen ging ik denken…We hebben wel vaker bloedserieuze, gekke plannen voor aparte dorpen gekend in het land. Kampen voor Tokkies enzo. In dit geval zeg ik: bouwen maar hoor. Ik ken wel een aantal potentieeltjes (no homo).